Haber

Bakan Akar: (İsveç Savunma Bakanı’nın Türkiye ziyareti) “Böyle bir plan var”

– Bakan Akar: (İsveç Savunma Bakanı’nın Türkiye ziyareti) “Böyle bir plan var”

ANKARA – Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, İsveç Savunma Bakanı’nın olası Türkiye ziyaretiyle ilgili “Böyle bir plan var. Planları takip ediyoruz, belirlenecek” dedi.

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, AK Parti Kümelenme Toplantısı öncesi basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Amerika’dan alınması planlanan F-16 uçakları ile ilgili de konuşan Akar, “Dışişleri Bakanı bugün ABD’de. soruşturmaları kaldırdılar biliyorsunuz.Böyle bir soruşturmayı kabul etmemiz mümkün değil her defasında bu dile getirildi.Müzakerelerimiz her zamanki gibi devam ediyor.Olumlu ve somut adımlar bekliyoruz.Bunlar bir süreç sorunudur. , süreç devam ediyor, çok olumlu şeyler yapıyor. Olumlu sonuçlar bekliyoruz” dedi.

İsveç Savunma Bakanı’nın Türkiye’deki geleceğine ilişkin soruyu yanıtlayan Akar, “Böyle bir plan var. Planları takip ediyoruz ve belirlenecek. Sayın Cumhurbaşkanımızın başkanlığında heyetler arası görüşmeler yapılıyor. Bu çerçevede” dedi. Metin, İsveç ve Finlandiya ne taahhüt ettilerse kararlı olacaklarını belirterek, “Bir an önce yapmalarını bekliyoruz. NATO’nun hiçbir açık politikasına karşı olmadığımızı, desteklediğimizi her fırsatta dile getirdik. İsveç ve Finlandiya tarafının da bir an önce tamamlanmasını bekliyoruz” dedi.

Akar, Meclis Başkanı Şentop ve İsveçli mevkidaşı Norlen’in Türkiye ziyaretinin iptaline ilişkin de “Gelişmeleri takip ediyoruz” dedi.

umraniye-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu