Haber

Menemen Seyrek ve Villakent mahallelerinin içme suyu hattı yenileniyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi İZSU Genel Müdürlüğü, Seyrek ve Villakent mahallelerini daha kesintisiz ve uzun ömürlü içme suyu hatlarına kavuşturmak için çalışma başlattı. 75 kilometre uzunluğundaki yeni hattın 2024 yılının ilk çeyreğinde hizmete girmesi planlanıyor.

İZSU Genel Müdürlüğü, Menemen Seyrek ve Villakent mahallelerindeki içme suyu limitlerini tamamen yeniliyor. Ekonomik ömrünü tamamlamış içme suyu borularından kaynaklanan kayıp ve kaçaklardan kaynaklanan su kesintilerinin önüne geçilmesi ve bölgede yaşayan vatandaşların içme suyuna kesintisiz erişiminin sağlanması için eski hattın tamamının yenilenmesine karar verildi. Proje kapsamında yaklaşık 75 km’lik asansör, iletim ve şebeke hatları imal edilmektedir.

100 dev projeden biri

Menemen Seyrek ve Villakent ilçelerinin içme suyu sorununu çözecek değerli yatırım, İZSU Genel Müdürlüğü’nün Cumhuriyet’in 2. yüzyıla kazandırdığı 100 dev proje arasında yer alıyor. 2024 yılının ilk çeyreğinde tamamlanması planlanan ve bölge sakinlerinin yaşam standartlarını yükseltecek olan çalışma yaklaşık 80 milyon liraya mal oluyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu